Badania marketingowe


Artykuł

Badania konceptów reklam leków

Aktualności
  • Chyba nikogo nie trzeba dzisiaj przekonywać, że reklama jest dźwignią handlu. W dużej mierze to ona przyciąga klientów, sprawiając, że przedsiębiorca odnotowuje oczekiwane zyski. Od pewnego czasu reklamujemy nie tylko produkty spożywcze, telefony, kosmetyki, ale również leki. Koncerny farmaceutyczne, które decydują się na wykupienie reklamy, są zainteresowane jej skutecznością. Dlatego badania reklam leków cieszą się coraz większą popularnością.Badania reklam leków: czy warto?Polacy bardzo ufają reklamom. Pokazują to regularnie prowadzone badania. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o reklamy leków. W dużej mierze wierzymy w przekazywane w nich informacje. Jeśli więc dany lek przedstawiany jest w reklamie jako naprawdę skuteczny, chętniej po niego sięgamy, zastępując nim leki, które nie są reklamowane. Warto dodać, że obecnie branża farmaceutyczna uznawana jest za największego reklamodawcę w naszym kraju. Aby jednak wiedzieć, że dana reklama jest skuteczna, niezbędne są badania reklam leków.Czy każdy lek może być reklamowany?Obecnie reklama nie może dotyczyć wszystkich leków. Reklamowane są wyłącznie środki dostępne bez recepty oraz tak zwane suplementy diety. Trzeba jednak zaznaczyć, że to po nie Polacy sięgają najczęściej. Nie ma się więc co dziwić, że koncerny farmaceutyczne chętnie decydują się na zainwestowanie w reklamę właśnie.Badania konceptów: po co się je przeprowadza?

    Za sprawą badania reklam leków można w prosty sposób sprawdzić, czy dana reklama odnosi oczekiwany skutek. Za badaniami reklam leków stoją oczywiście specjaliści, którzy doskonale znają się na różnego rodzaju badaniach marketingowych. Wiedzą, na czym należy się skoncentrować, jeśli naszym celem jest zobrazowanie skuteczności reklamy oraz wyłapanie jej słabych elementów. Dzięki badaniom konceptów można sprawdzić, czy proponowana reklama ma szansę przybliżyć nas do sukcesu sprzedażowego.

    Na czym koncentrują się badania reklam leków?

    Uwzględniają one między innymi stopień zaufania odbiorców reklamy. Jeśli potencjalny klient odbiera reklamę jako godną zaufania, prawdopodobieństwo, że zdecyduje się zakupić dany lek jest oczywiście wyższe. Jeżeli natomiast w efekcie badania okazuje się, że dana reklama nie wzbudza zaufania, konieczne okazuje się być odkrycie dlaczego tak się dzieje. Pozwala to na wprowadzenie w reklamie niezbędnych zmian.

    Reklama leków bez wątpienia pomaga osiągnąć sukces sprzedażowy. Trzeba jednak pamiętać, że stanie się tak wówczas, jeśli będzie ona wzbudzała zaufanie odbiorców. Dlatego warto stawiać na badanie reklam leków.


Badania ankietowe od 4 zł.