Badania marketingowe


Artykuł

Panel konsumencki badanie preferencji konsumenckich online

Badania marketingowe

Nowoczesne badania marketingowe w sieci udostępniane do realizacji dzięki panelowi Badanie-opinii.pl, to szybki i łatwy sposób na przeprowadzenie badań preferencji oraz zwyczajów zakupowych w dowolnej branży. Panel konsumencki zrzesza tysiące użytkowników aktywnych, pomysłowych, zróżnicowanych pod względem cech demograficzno-społecznych. Paneliści wypełniają ankiety rzetelnie i szybko, dzięki dostępowi do panelu z dowolnego urządzenia mobilnego. Ponadto respondentom, którzy aktywnie działają na panelu konsumenckim przyznaje się punkty, które później mogą wymienić na gotówkę. Ten czynnik motywacyjny zdecydowanie wpływa na szybkość realizacji badań ankietowych online, które mogą być wykonane nawet w ciągu 24h.

 

Sumienni respondenci  

Respondenci rejestrujący się na panelu konsumenckim Badanie-Opinii.pl charakteryzują się wartościowymi dla badań opinii cechami:

 • są mobilni i potrafią posługiwać się nowoczesnymi urządzeniami takimi, jak smartfon czy tablet,
 • to pasjonaci wypełniania badań opinii, którzy chętnie biorą udział w badaniach opinii które są zgodne z ich zainteresowaniami,
 • są wiarygodni, nie zakładają wielu kont aby zwiększyć możliwość zarobkowania, a ich dane są regularnie sprawdzane,
 • rzetelnie wypełniają ankiety, nie udzielając przypadkowych odpowiedzi.

 

Panel konsumencki posiada bazę użytkowników różniących się ponadto, ze względu na: wykształcenie, stan posiadania, miesięczny dochód na jedną osobę, sytuację zawodową, zainteresowania, spożywanie alkoholu, oglądanie telewizji, uprawianie sportu itp. Sprawia to, że są doskonałym fundamentem, dzięki któremu można przeprowadzić badania dotyczące:

 • oceny reakcji na treści reklamowe,
 • zwyczajów zakupowych,
 • zidentyfikowania przyczyn kryzysu marki,
 • pomiarów akceptacji cen produktów,
 • rozpoznawalności i wizerunku marki,
 • wydobycia nieuświadomionych potrzeb konsumentów,
 • koncepcji nowych produktów oraz ich opakowań.

 

Badania w panelu konsumenckim agencji BioStat®

Panel Badanie-Opinii.pl charakteryzuje się realizacją badań w błyskawicznym tempie. Ciągły wzrost liczby użytkowników sprawia, że eksploracje prowadzone przy wsparciu panelu konsumenckiego są fundamentem mogącym prowadzić do zmian w zakresie marketingu przedsiębiorstwa. Na podstawie zgromadzonych w badaniach danych można rozwinąć i usprawnić pracę sektora obsługi klienta oraz specjalistów działających w zakresie PR-u firmy.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie są korzyści z korzystania z panelu konsumenckiego?
Korzystanie z panelu konsumenckiego ma wiele korzyści. Zapewnia on dostęp do gotowej grupy respondentów, którzy są zainteresowani udziałem w badaniach konsumenckich. Panel konsumencki może być wykorzystywany do wielu badań oraz pozwala na szybką i relatywnie tanią ankietyzację.
Czy członkowie panelu otrzymują jakieś korzyści za udział w badaniach?
Tak, często członkowie panelu konsumenckiego otrzymują korzyści za udział w badaniach. Na panelu badanie-opinii.pl za wypełnione ankiety przyznawane są punkty. Następnie punkty te mogą zostać wymieniona na nagrody pieniężne.

Badania ankietowe od 4 zł.