Badania marketingowe


Artykuł

Program dla gabinetu lekarskiego lekarz i manager w jednej osobie

W sieci można znaleźć wiele propozycji oprogramowania dla gabinetów lekarskich, które spełniają różne funkcje w działaniach placówek medycznych. Niektóre z nich świetnie sprawdzą się w dużych specjalistycznych klinikach, inne w małych gabinetach. Jak zatem znaleźć program dla gabinetu lekarskiego, który posłuży specjalistom w obydwu typach działalności?
 

Testy dostępnych systemów i poszukiwanie informacji

Jedną z niezawodnych metod znalezienia idealnego oprogramowania dla obydwu rodzajów placówek zarówno prywatnych małych gabinetów, jak i dużych klinik posiadających wiele obiektów w różnych lokalizacjach są testy dostępnych systemów. Ich twórcy zdają sobie sprawę, że nie wszyscy lekarze mają jednak czas na klikanie kilka godzin dziennie kilku wybranych programów. Warto zwrócić zatem uwagę na najistotniejsze funkcje, które są podstawą działalności wielospecjalistycznych placówek oraz jednoosobowych gabinetów. Mowa o e-Dokumentacji medycznej i przejrzystym interfejsie wraz z podstawowymi modułami do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i rejestracji oraz zarządzania niektórymi funkcjami administracyjnymi.
 

Podstawa działań dużej placówki medycznej i małego gabinetu

Najbardziej funkcjonalny program dla gabinetu lekarskiego nie może zawodzić: lekarzy o różnych specjalizacjach, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych, pracowników rejestracji, asystentów medycznych i innych pracowników ochrony zdrowia. System musi być wygodny w działaniu dla każdego. Aktualnie najbardziej potrzebną funkcjonalnością jest możliwość wystawienia e-Dokumentów, czyli:

 • e-Recept Rp, Rpw, na leki recepturowe (od 08.01.2020 r.)
 • e-Zwolnień, (od 01.12.2018 r.)
 • rozwój w kierunku wystawiania e-Skierowań (planowane wprowadzenie od 2021 r.)

 
Program dla gabinetu lekarskiego, który zapewnia szybkie i intuicyjne wystawianie pacjentom powyższych dokumentów, wraz z wysyłką SMS do pacjenta z kodem e-Recepty (bez konieczności posiadania Internetowego Konta Pacjenta), to Medfile® EDM powstały w trakcie konsultacji specjalistów IT oraz lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarek-praktyków.

Kolejny ważny element to prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, czyli kompleksowej kartoteki medycznej pacjentów. Wszystkie niezbędne informacje historii zdrowia i choroby, z możliwością stworzenia karty wizyty lekarskiej do konkretnej specjalizacji, a wraz z nią:

 • załączniki w postaci zdjęć rentgenowskich, wyników badań profilaktycznych, historii wystawionych recept,
 • możliwość automatycznego wystawienia dla pacjenta:

– skierowania do pracowni diagnostycznej lub poradni specjalistycznej,
– skierowania do szpitala,
– zgody na przetwarzanie danych osobowych – RODO,
– zaświadczenia lekarskiego,
– zaświadczenia do becikowego.

 • Wysyłki SMS do pacjenta przed planowanym terminem wizyty,
 • Obsługą płatności za zrealizowane usługi medyczne dzięki integracji z drukarką lub kasą fiskalną / obsługą przedpłaty za wizyty.

 
Ważne w funkcjonowaniu dużych i małych placówek medycznych jest zarządzanie czasem pracy, jak i administrowanie posiadanymi zasobami leków oraz narzędzi. Program dla gabinetu lekarskiego Medfile® EDM umożliwia integrację z systemem WFirma oraz posiada moduł łączący z systemem eWUÅš. Ponadto dla dużych placówek medycznych istotne będą:

 • Przejrzysty kalendarz z rozbudowanymi funkcjami, z możliwością wskazania grafiku:

– Konkretnego specjalisty,
– Poszczególnych gabinetów,
– Konkretnych usług,
– Planowania urlopów oznaczonych w grafiku pracy lekarza,
– Wizyt powtarzalnych, cyklicznych i grupowych,
– Samodzielnej rejestracji pacjenta poprzez rejestrację online.

 • Raporty księgowe z możliwym podziałem na lekarzy, gabinety i za wybrany okres,
 • Dostępność generowania raportów do wygodnego formatu .xlsx (Excel),
 • Kontrolowanie stanów magazynowych przy pomocy modułu Magazyn,
 • Dopisywanie towaru wykorzystywanego w trakcie świadczonej usługi.

 

Odpowiedni program dla każdego gabinetu lekarskiego

System Medfile® EDM to odpowiedni program dla gabinetu lekarskiego jego funkcje spełniają wymogi nałożone na pracowników ochrony zdrowia przez NFZ oraz posiada kompleksowe moduły, które można z powodzeniem stosować w różnego typu placówkach. Niezależnie od tego, czy jesteś menagerem wielospecjalistycznej kliniki, czy właścicielem małego gabinetu sprawdź zastosowanie Medfile® EDM w swojej placówce.
 

Przetestuj funkcjonalność systemu

Jeśli program dla gabinetu lekarskiego Medfile® EDM zachęcił Cię swoją funkcjonalnością do testów sprawdź jak działa. Bez konsekwencji finansowych możesz testować program przez 14 dni. Wyspecjalizowani pracownicy obsługi klienta wdrożą Cię w jego najistotniejsze funkcje, a także te, które pomogą dotrzeć do szerszego grona pacjentów, jak np. darmowa strona gabinetu w sieci.

Zadzwoń pod numer: +48 530 610 330 lub załóż konto testowe na https://www.medfile.pl/.


Badania ankietowe od 4 zł.